87. Ünnepi Könyvhét és 15. Gyermekkönyvnapok

Utolsó módosítás: 2016. június 14.

Ismét az összefogás és együttműködés jegyében valósul meg az idei Ünnepi Könyvhét egri rendezvénysorozata június 6-13-ig. Az Eszterházy Károly Főiskola, a Bródy Sándor Könyvtár és a Főegyházmegyei Könyvtár szervezésében kínált sokszínű programajánlat minden korosztály számára tartalmas, emlékezetes szórakozást ígér.

Könyvbemutatók széles palettájával találkozhatnak a Bródy Sándor Könyvtárban és az Eszterházy Károly Főiskola Tittel Pál Könyvtárában. A Líceum falai között a Tittel Esték sorozat utolsó előadásaként szerdán a noszvaji De La Motte-Kastély történetét ismerhetjük meg, pénteken pedig megemlékezünk Halmai István költőről, a főiskola egykori tanáráról.

Az Eszterházy tér évek óta méltó helyszíne az Ünnepi Könyvhét egri programjainak. A hagyományosan csütörtök délután 16 órakor kezdődő ünnepélyes zenés megnyitó után a könyvkiadók - köztük a Líceum Kiadó - és a könyvkereskedők bemutatkozásán túl számos interaktív foglalkozás várja a kicsiket, a diákokat és a felnőtteket. Pénteken az indiánok világába is elutazhatunk képzeletben, a Sziú voltam c. könyv szerzője és valódi indián tárgyak segítségével.

Szombaton a méltán népszerű Jazz Faces együttes koncertje zárja a zenei keretbe foglalt 3 napos szabadtéri kulturális eseményt.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt programjainkon, a város szívében!

A részletes programfüzet itt letölthető.