NAVA (Nemzeti Audiovizuális Archívum)

Utolsó módosítás: 2016. május 26.

A Tittel Pál Könyvtár is NAVA-pont, amelyen keresztül ez az audiovizuális archívum az intézmény tanárai, hallgatói és kutatói számára elérhető. A szolgáltatás az Eszterházy Károly Főiskola számítógépes hálózatába tartozó valamennyi egri és sárospataki számítógépen ingyenes.

A NAVA (Nemzeti Audiovizuális Archívum) a magyar nemzeti műsorszolgáltatói kötelespéldány-archívum, amely jellegénél fogva audiovizuális tartalmakat gyűjt. A NAVA olyan az elektronikus műsorok számára, mint az Országos Széchényi Könyvtár a nyomtatott kiadványok vagy a Magyar Nemzeti Filmarchívum a magyar filmek számára. Gyűjtőkörébe tartoznak az országos földfelszíni terjesztésű televíziók és rádiók magyar gyártású vagy magyar vonatkozású műsorai.

A NAVA archívuma kereshető, bizonyos állományok bárhonnan szabadon megtekinthetők, a NAVA kötelespéldány-archívum és a Különgyűjtemények egyéb anyagai azonban - a szerzői jogi törvényekkel összhangban - csak NAVA-pontokból tekinthetők meg.

A NAVA honlapja a Könyvtár honlapjáról az Adatbázisok - Nyilvános adatbázisok menüpontból érhető el.

Belépés a NAVA honlapjára és bővebb információ